Створено учнем ЖЕЛ№24 Ткач К. В.

Presentation: Основи Здоров'я



Безпека оселі. Правила безпеки під час користування газовими приладами та пічним опаленням

Є в книзі 7-ого класу 2020 року параграф 8

Презентація по темі:

Далі текст по темі

Побутова безпека. Безпека оселі

Народне прислів'я каже: «Мій дім - моя фортеця». Але чи такою вже безпечною є ця фортеця? У кожному будинку є обладнання, яке може завдати шкоди, стати небезпечним. Це ліфт, електрична проводка, газова плита й колонка, водопровід, пічне опалення, побутові прилади: телевізор, магнітофон, комп'ютер і багато іншого. Коли ці прилади та обладнання справні, вони не можуть завдати шкоди людині, але якщо вони ламаються, то може виникнути небезпечна ситуація.

Оселя може стати небезпечною, якщо ви забули закрити водопровідний кран (тоді може замкнути електропроводку) або кран на газовій плиті (може статися вибух або виникнути пожежа). Навіть іграшки під час гри можуть ламатися та утворювати ріжучі або колючі осколки, можуть вибухати (петарди або феєрверки). Домашні тварини при неправильному поводженні з ними також можуть завдати вам шкоди.

За статистикою, більше ніж 90 % усіх нещасних випадків у помешканні стаються через порушення правил користування приладами, обладнанням і поводження з домашніми тваринами.

Треба запам'ятати кілька «НЕ МОЖНА», щоб не потрапити в небезпечну ситуацію у себе вдома, користуючись електричними приладами та обладнанням:

• не можна користуватися приладами та обладнанням, якщо на них видні сліди пошкоджень;

• не можна самостійно лагодити будь-які прилади або обладнання;

• не можна користуватися приладами та обладнанням під час будь-яких аварій у будинку.

Правила безпеки при користуванні засобами побутової хімії

Нас оточує велика кількість різноманітних речовин. З них зроблені меблі, продукти харчування, одяг, різноманітні прилади. Хіміки можуть робити навіть такі речовини, яких не існує в природі. Ці речовини називаються штучними. Зараз штучних речовин, відомих науці, налічується багато мільйонів, і з кожним роком їх кількість збільшується. Багато таких речовин людина використовує в побуті. їх називають побутовою хімією. Ці речовини виробляються для блага людини, але вони можуть завдати і шкоди.

Існують небезпечні хімічні речовини. Вони є обов'язковою складовою деяких мийних або дезінфікуючих засобів і в разі контакту зі шкірою, очима, дихальними чи травними органами людини можуть спричиняти різні ушкодження й травми.

У побуті застосовуються отрутохімікати - отрути, одержані хімічним шляхом. Їх використовують проти комах, рослин-паразитів і гризунів. Але вони є отруйними й для людини.

Як же правильно використовувати такі хімічні речовини в побуті?

Під час використання будь-яких хімічних речовин необхідно бути вкрай обережними. Перед тим як використати якийсь засіб побутової хімії, треба уважно прочитати вказівки щодо його застосування - в інструкції, на упаковці або етикетці. Завжди важливо уникати потрапляння хімічних речовин в очі, навіть якщо це косметичні засоби.

Здебільшого хімічні речовини, що використовуються в побуті, є легкозаймистими або горючими. їх треба зберігати закритими в захищеному місці. Речовини в балончиках не можна нагрівати й розпилювати в напрямку обличчя. Використовувати їх можна тільки в добре провітрюваних приміщеннях.

Нашатирний спирт, ацетон та інші розчинники мають здатність швидко випаровуватися, перетворюючись на легкозаймистий і вибухонебезпечний газ. їх не можна зберігати відкритими й нагрівати.

Фарби для вікон або підлоги теж треба застосовувати тільки в добре провітрюваних приміщеннях. З їдкими речовинами, які при потраплянні на шкіру можуть спричинити опіки, треба працювати, тільки використовуючи гумові рукавички й окуляри.

Правила безпеки при користуванні газовими приладами

У наші будинки газ надходить по спеціально призначених для цього трубах - газопроводах. Якщо газопровід з якихось причин не прокладено, використовують газові балони. Вони містять зріджений газ, тобто газ під дуже сильним тиском.

Проте газ легко займається й має високу вибухонебезпечність. У разі витоку він утворює суміш із повітрям. Така суміш вибухає від будь-якої іскри. Природний газ сам по собі отруйний. При цьому він не має запаху. Щоб наявність газу в повітрі можна було легко виявити, до нього додають одоранти - спеціальні речовини з різким неприємним запахом.

Унаслідок повного згоряння природного та зрідженого газу утворюється вуглекислий газ. Якщо його концентрація в повітрі велика, то людина може задихнутися. Якщо газ горить у погано провітрюваному приміщенні, він не повністю згоряє. У результаті виділяється отруйний чадний газ, що викликає ядуху та тяжке отруєння.

Якщо вміст газу в повітрі збільшується до 7 %, то від будь-якої іскри може статися вибух. А якщо вміст газу в повітрі буде і далі зростати (до 10 %, наприклад у результаті вибуху газопроводу), то суміш газу та повітря може спалахнути і спричинити пожежу.

Зріджений газ небезпечний так само, як і природний. Нагріваючись, газові балони стають вибухонебезпечними. Удар по газовому балону або його падіння можуть призвести до вибуху.

Для того щоб використання газу в побуті було безпечним, достатньо дотримуватися кількох правил.

1. Будь-який газовий прилад має бути обладнаний витяжкою й розташований у добре провітрюваному приміщенні, якомога далі від легкозаймистих матеріалів і предметів.

2. Можна користуватися тільки повністю справними газовими приладами.

3. Перед тим як скористатися газовим приладом, треба переконатися, що в приміщенні немає запаху газу.

4. Запалюючи газ, потрібно спочатку піднести сірник до пальника, а потім повернути газовий регулятор.

5. Під час вимикання газу треба вимкнути спочатку регулятор на плиті, а потім - кран на газовій трубі.

Є відповідні правила безпеки під час роботи з газовими балонами.

1. Балон із газом має зберігатися вертикально, якщо в нього є спеціальна підставка, і горизонтально, якщо такої підставки немає.

2. Газовий балон має перебувати на відстані не менше ніж один метр від опалювальних батарей або обігрівачів і не менше ніж п'ять метрів від джерел відкритого вогню.

3. Газові балони необхідно оберігати від ударів і падінь.

Якщо в приміщенні з'явився різкий неприємний запах - запах одоранту - або від газового приладу чути шипіння, то сталося витікання газу. У цьому випадку треба дзвонити по телефону 104. Пам'ятайте, що пошук місця витікання газу за допомогою запаленого сірника спричиняє вибух!

Правила безпеки при користуванні пічним опаленням

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення призводить до виникнення пожеж у побуті в зимову пору року.

При користуванні печами забороняється розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, у яких горить вогонь, без нагляду. Діти не повинні самостійно розпалювати печі та наглядати за ними. Меблі, шафи та інше обладнання треба розташовувати на відстані не менше ніж 0,7 м від грубки. Небезпечно проводити розпалювання печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки, або сушити та зберігати на нагрівальній поверхні опалювальних печей горючі предмети. Для обігріву треба використовувати виключно справні опалювальні печі. Категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар - це може призвести до отруєння чадним газом!

Забороняється виносити та викидати гаряче вугілля ближче ніж на 15 метрів від будівель, бо це може призвести до пожежі.

Ще одне відео по темі:

https://www.youtube.com/watch?v=D241rZ6RhdU

Дякую за перегляд презентації про правила поведінки вдома!






Правила пожежної безпеки в школі.

Сповіщення про пожежу.

Первинні засоби пожежогасіння.

Алгоритм дій під час пожежі в громадському приміщенні.

Є в книзі 7-ого класу 2020 року параграф 9

Презентація по темі:

Текст по темі

1. Правила пожежної безпеки в школі

 Учні повинні знати план і способи евакуації (виходу з будівлі) на випадок виникнення пожежі, що затверджений директором школи.
При виникненні загоряння або при запаху диму негайно повідомити про це викладачеві або працівникові установи.
Учні повинні повідомити викладачеві або працівникові установи про будь-які пожежонебезпечні ситуації. 

Заборонено приносити в школу і користуватися будь-якими запальним і курильним приладдям (сірники, запальнички, сигарети і т.п.). У школі і на її території курити заборонено!
Заборонено приносити в школу вибухонебезпечні предмети (хлопавки, петарди, феєрверки) і грати з ними.
Заборонено приносити і користуватися в школі легкозаймистими, горючими матеріалами і рідинами, газовими балончиками.
Заборонено розводити багаття на території школи.
Не можна без дозволу вчителя включати в кабінеті електричні прилади.
Не нагрівайте незнайомі прилади, упаковки для порошків і фарб. Особливо аерозольні упаковки (металеві балончики).
 Досліди проводяться тільки в кабінетах фізики та хімії.
 Не запалюйте самі і не дозволяйте молодшим підпалювати тополиний пух і суху траву на території школи. Це дуже небезпечно!
 Всі діти повинні пам'ятати, де розташований план евакуації, і розуміти, як ним користуватися.
 При виявленні пожежі або задимлення терміново повідомте вчителям, технічному персоналу школи і викличте пожежників.
Належить постійно тримати робоче місце в чистоті. Використовувати пожежний інвентар та інструменти можна тільки за призначенням.
 Не користуватися у приміщеннях електрокип'ятильниками, електрочайниками (крім спеціально відведених і обладнаних для цього місць), не залишати без нагляду ввімкнені в електромережу кондиціонери, комп'ютери, радіоприймачі тощо.
 Черговим учням після закінчення уроків належить зачинити вікна, вимкнути освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком чергового освітлення та електрообладнання, яке, за вимогами технології, повинно працювати цілодобово). Слід оглянути приміщення, переконатися, що немає порушень, які можуть призвести до пожежі, й тільки після цього замкнути двері. У разі виявлення порушень доповісти черговому вчителеві, класному керівнику, керівнику загальноосвітнього навчального закладу або працівникові, який його заміщує.
 Кожен учасник навчально-виховного процесу, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горілого чи тління, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов'язаний: негайно повідомити про це за телефоном «101» у пожежну частину (слід чітко назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, що саме горить, а також своє прізвище); задіяти систему оповіщення людей про пожежу й під керівництвом дорослих розпочати евакуацію із будівлі в безпечне місце відповідно до плану евакуації. Заборонено використовувати пожежний інвентар та обладнання для потреб, не пов'язаних із пожежогасінням.

2. Дії учнів при виникнення пожежі в школі

 При виникненні пожежі (вид відкритого полум'я, запах гару, задимлення) негайно повідомити працівника школи. Якщо через вікно побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього. Відчинені двері перешкодять евакуації - раптовий приплив повітря може призвести до поширення вогню з великою швидкістю.
 При небезпеці пожежі знаходитись біля вчителя. Строго виконувати його розпорядження.
 Не піддаватися паніці. Уважно слухати оповіщення по школі і діяти згідно з вказівками співробітників школи. Почувши сигнал тривоги, учні стають біля парт і за вказівкою вчителя залишають по одному класну кімнату. Прямують до місця збору, останнім іде вчитель із класним журналом. Належить зачинити двері класної кімнати й усі інші двері на шляху евакуації.
 За командою вчителя (викладача) школи евакуюватися з будівлі відповідно до визначеного порядку і планом евакуації. При цьому не бігти, не заважати своїм товаришам, допомагати малюкам і однокласникам.
 Діти з одного класу спускаються (по одному) сходами тільки з одного боку, залишаючи другий для інших класів за винятком тих випадків, коли сходи дуже вузькі. Не обганяйте одне одного та не штовхайтесь.
Не можна ходити в задимленому приміщенні в повний зріст: дим завжди накопичується у верхній частині кімнати або будівлі, тому краще пригнутися, закривши ніс і рот хусткою, і вибиратися з приміщення.
 Не можна ховатися під час пожежі під парту, в шафу: від вогню і диму сховатися неможливо.
 Усі кого не було в класі під час сигналу тривоги, повинні негайно йти до місця збору й приєднатися до свого класу чи групи.
У разі потреби організовують пошуки людей, яких не виявили на місці збору.
Нікому не можна повертатися в приміщення, наприклад по одяг чи книги, без дозволу працівників пожежної частини або директора школи.
 При виході з будівлі школи знаходитися в місці, вказаному вчителем.
 На місці збору кожен клас чи група людей займають чітко визначене місце і перебувають там до певних вказівок.
 Місце збору повинне бути під навісом чи в іншому приміщенні.
 Серед евакуйованих, що зібралися на пункті, проводять перекличку (за класним журналом), аби з'ясувати, чи всі евакуювалися зі школи.
 Для дітей із обмеженими можливостями та неврівноваженою психікою повинні бути заздалегідь передбачені спеціальні заходи з евакуації.
 Під час евакуації належить заборонити розмови, щоб було добре чути розпорядження.
 Учням не дозволяється брати участь в гасінні пожежі будівлі і евакуації його майна.
 Про всі завдані травми (рани, порізи, удари, опіки і т.д.) учні та їхні однокласники зобов'язані негайно повідомити вчителю.
 Якщо на вас горить одяг, ні в якому разі не намагайтеся бігти, вогонь буде розгоратися ще сильніше.
 Потрібно якнайшвидше скинути палаючий одяг, постаратися збити полум'я - падайте на землю і катайтеся, якщо поблизу є калюжа або сніжний замет - падайте в них.
 Якщо перебуваєте в приміщенні, можна накинути на себе якусь щільну тканину (ковдра, покривало, пальто), тільки залишайте відкритою голову, щоб не задихнутися димом.
 До приїзду лікарів не знімайте самостійно одяг з обпалених ділянок тіла!
 Ознаки отруєння чадним газом:

  • запаморочення;
  • блювота;
  • головний біль;
  • червоний колір обличчя;
  • непритомність.

 Перша допомога при отруєнні чадним газом:

  • постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
  • негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

3. Самостійні дії учнів під час пожежі

Як поводитись під час пожежі в навчальному закладі, коли поруч з учнем нема дорослої людини:

 Якщо пожежа у твоєму класі, в приміщенні, в якому ти перебуваєш:

  • якщо можеш вийти з класу через двері, рятуйся сам і допоможи іншим;
  • якщо вихід перекрито вогнем, але поряд є зовнішня пожежна драбина, використовуй її;
  • під час пожежі не можна ховатися в глухі кути, під парти, шафи, у коморі тощо;
  • захищай органи дихання і затули щілини під дверима (ліпше вологими ганчірками);
  • подавай сигнали рятувальникам.

 Якщо пожежа в коридорі:

  • перш ніж визирнути в коридор, торкнися тильним боком долоні ручки вхідних дверей. Якщо вона гаряча, не відчиняй - там пожежа;
  • якщо ручка дверей холодна, визирни в коридор. Коли там вогонь або багато диму зачини двері;
  • якщо диму небагато і він іде з низу, це означає, що пожежа - на нижніх поверхах. Не спускайся вниз, зайди в клас, зачини двері, чекай на допомогу рятувальників;
  • якщо неможливо залишити приміщення, а в тебе є мобільний зв'язок, зателефонуй за номером «101», щоб повідомити про себе. Стояти слід у приміщенні з виходом до вікна;
  • якщо пожежа сталася вище поверхом, спускайся вниз сходами, захистивши органи дихання.

4. Завершальні положення інструкції з правил пожежної безпеки у школі

 Перевірка і перегляд цієї інструкції з охорони праці для учнів з правил пожежної безпеки в школі здійснюються не рідше одного разу на 5 років.
 Інструкція з охорони праці для учнів з правил пожежної безпеки в школі повинна бути достроково переглянута в наступних випадках:

  • при перегляді міжгалузевих і галузевих правил і типових інструкцій з охорони праці;
  • при зміні умов праці на конкретному робочому місці;
  • при впровадженні нової навчальної техніки, обладнання та (або) технологій;
  • за результатами аналізу матеріалів розслідування аварій, нещасних випадків і професійних захворювань;
  • на вимогу Державної служби України з питань праці.

 Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) цієї інструкції з охорони праці для учнів під час пожежі у школі умови не змінюються, то дія інструкції продовжується на наступні 5 років.
 Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд цієї інструкції з правил пожежної безпеки у школі покладається на відповідального за охорону праці загальноосвітнього навчального закладу.

Ще одне відео по темі:

https://www.youtube.com/watch?v=uSbqWK-wENE<br>

Дякую за перегляд презентації про ситуації які можуть трапитися при пожежі!І про її саму!






Ознаки біологічного, психічного, соціального й духовного дозрівання

Є в книзі для 7-мих класів 2020 року параграф 10

Презентація по темі:

Текст по темі

Індивідуальний розвиток підлітків

Підлітковий вік - це одна зі стадій індивідуального розвитку людини. Він відрізняється від періоду дитинства й має свої фізичні, психічні, соціальні й духовні особливості. Саме в цей час відбуваються якісні зміни, пов'язані з дозріванням і входженням у доросле життя. Процеси статевого дозрівання доволі тривалі. Регулюють ці процеси дві найважливіші системи вашого організму - ендокринна й нервова.

Ендокринна система складається із залоз внутрішньої секреції, які виробляють біологічно активні речовини - гормони. Вона функціонує під контролем центральної нервової системи. Взаємозв'язок між ендокринною й центральною нервовою системами забезпечує гіпоталамус - найважливіший відділ головного мозку.

З початком статевого дозрівання гіпоталамус посилює свій вплив на роботу залоз, унаслідок чого в організмі починають синтезувати-

ся гормони, що призводять до статевої зрілості. Саме гормони визначають фізичний розвиток підлітка.

У зв'язку з процесом статевого дозрівання у підлітків не лише змінюється тіло, у них розвиваються нові пізнавальні можливості, вони вчаться керувати собою, формують власні погляди на події, що відбуваються, роблять свої перші життєві вибори.

Ознаки біологічного дозрівання

Знайдіть необхідну інформацію й дайте відповідь на запитання. Семикласник Петро найменший у класі. Майже всі дівчатка вищі за нього на зріст. Хлопчик дуже засмучений через це і вважає це своєю проблемою. Що буде далі? Як вирішиться ця проблема із часом?

Ознаки змін у своєму тілі з певного моменту помічають і хлопчики, і дівчатка. Але ці зміни різні. Справа в тому, що кожна стать готується виконувати свою власну біологічну функцію, пов'язану з продовженням роду. Тому цю стадію розвитку й називають статевим дозріванням.

У дівчаток період статевого дозрівання починається трохи раніше, ніж у хлопчиків. Насамперед вони починають швидко рости (до 10 см на рік!). Зверніть увагу на те, що у вашому класі дівчатка здебільшого вищі за хлопчиків. Але в старших класах ситуація зміниться: ріст дівчаток сповільниться, а от хлопчики будуть рости далі, наздоганяючи й навіть обганяючи своїх однокласниць. Загалом, статевої зрілості хлопчики досягають на два роки пізніше, ніж дівчатка.

У підлітків найактивніше ростуть кістки п'ястка і стопи. Тому вони незрідка виглядають незграбними. Ріст м'язів відстає від росту кісток, і вам буває складно керувати своїм тілом. Саме через це рухи підлітка часом можуть бути неповороткими. Але ви маєте знати, що ця незграбність і непропорційність - явище

тимчасове. Поступово, з розвитком скелета й м'язів, будь-який підліток навчиться керувати своїм тілом, рухи хлопчиків стануть управними й чіткими, а дівчаток - плавними й красивими

Швидкість змін, що відбуваються з тілом, є індивідуальною. Не слід переживати або засмучуватися, якщо вам здається, що ви ростете і розвиваєтеся повільніше за інших. Цілком можливо, що це - особливість вашого організму, і ви наздоженете своїх однолітків, але трохи пізніше.

Ознаки психічного і духовного дозрівання

Підліток змінюється не тільки фізично. Підлітковий вік - час великих змін, які також пов'язані із психікою.

Справа в тому, що статеві гормони вашого організму впливають на всі клітини тіла без винятку, зокрема й на клітини головного мозку. Це призводить до зміни самопочуття й настрою, що відразу ж позначається на поведінці.

У підлітка психічний розвиток відбувається так само бурхливо, як і розвиток його тіла. Навантаження на психіку в цей період дуже великі, тому вам потрібні щадний режим і нормальний сон, аби ваша нервова система встигала відпочивати й виконувати складні завдання, що постають перед нею.

Підлітковий період - це всього лише період, і він, звісна річ, завершиться. Але від того, як ви сприйматимете ситуацію, залежить дуже багато. Ви маєте знати, що для підліткового періоду характерна підвищена емоційна збудливість, яку психологи називають імпульсивністю. Імпульсивність - це риса характеру, що виявляється у схильності діяти без достатньо свідомого контролю, під впливом зовнішніх обставин або емоцій. Ви маєте розуміти це й виробляти вміння свідомого контролю над своїми діями. Тобто перш ніж робити якісь вчинки, треба думати про їхні наслідки.

Дякую за перегляд презентації про дозрівання підлітків!






Показники фізичного розвитку підлітків.

Способи поліпшення фізичної форми.

Є в книзі для 7-мих класів 2020 року 11 параграф

Презентація до теми:

Текст по темі

Показники фізичного розвитку підлітків

Є певні показники фізичного розвитку підлітка, які можна відслідковувати для того, щоб визначати, чи все гаразд зі здоров'ям, чи вчасно відбуваються відповідні зміни.

Які це показники? Учені розрізняють суб'єктивні та об'єктивні показники здоров'я. До суб'єктивних показників стану здоров'я належать показники самопочуття, працездатності, сну, апетиту, настрою. Об'єктивні показники стану здоров'я пов'язані з вимірюваннями маси тіла, зросту, окружності грудної клітки (плеча, стегна, гомілки), частоти дихання, пульсу. Універсального критерію для оцінки здоров'я вчені поки що не виробили. Зазвичай із цією метою використовується сукупність тестів.

Якщо стежити за показниками стану фізичного здоров'я в підлітковий період, то можна робити висновки про те, наскільки успішно відбувається фізичне дорослішання організму. У разі, коли цей розвиток не відповідає віковим вимогам, необхідно вживати заходів, які допоможуть виправити ситуацію.


Показники сну належать до суб'єктивних показників стану здоров'я 


Маса тіла належить до об'єктивних показників стану здоров'я

Є прості методи самоконтролю, які можна застосовувати самим у домашніх умовах.

Перше, що свідчить про стан фізичного здоров'я,- це самопочуття. Відчуття бадьорості і сили, почуття впевненості в собі, життєрадісність, глибокий сон, хороший апетит говорять про те, що фізична складова здоров'я не викликає занепокоєнь.

Друге - це здатність справлятися з фізичними навантаженнями. Якщо ви успішно навчаєтеся, протягом дня ефективно працюєте, увечері можете виконувати необхідну повсякденну хатню роботу, легко витримуєте тривалі поїздки в громадському транспорті - значить, ваш фізичний розвиток протікає нормально. Але такі оцінки здоров'я є суб'єктивними, тобто вашими особистими оцінками.

До показників фізичного розвитку підлітка належать також особливості постави, форма хребта, форма грудної клітки, будова ніг і форма стопи.

Способи покращення фізичної форми

Треба враховувати позитивні чинники, які сприяють розвитку всіх складових здоров'я. Підліток може використовувати різні способи покращення своєї фізичної форми. Перш за все, це фізичні вправи, активний рух, відмова від пасивного відпочинку. Важливо розуміти, що м'язи людини створені для роботи, руху, постійної активності.

Плавання, катання на велосипеді, рухливі ігри на свіжому повітрі, футбол, волейбол, бадмінтон та інші заняття фізкультурою покращують фізичну форму, зміцнюють здоров'я, роблять підлітка привабливим, красивим. Активний спосіб життя не вимагає особливого нагляду, підліток може сам обирати, чим саме займатися. Але якщо йдеться про спеціальні тренування, то перед тим, як приступити до занять, треба порадитися з лікарем і знайти професійного тренера, який буде з вами займатися. Фізичні навантаження для підлітків треба правильно підбирати і дозувати. Інакше можна зіпсувати процеси нормального росту й розвитку, нашкодити підлітку.

Правильне, раціональне харчування теж сприяє поліпшенню фізичної форми. Важливо те, що ми їмо, у якій кількості, з якою періодичністю. їжа впливає на людину значно сильніше, ніж ми можемо припустити. Не випадково кажуть: «Ти є те, що ти їси».

1. Визначення ширини плечей.

Для визначення ширини плечей спочатку намацайте виступаючі кісткові горбики над плечовими суглобами. Візьміть сантиметрову стрічку лівою рукою за нульову поділку й прикладіть її до лівого горбика. Правою рукою протягніть стрічку по лінії ключиць до правого горбика. Отримане число показує ширину плечей.

Для того щоб зробити висновки про свій фізичний розвиток, це вимірювання треба проводити кожні два місяці.

2. Визначення окружності грудної клітки.

Для визначення окружності грудної клітки візьміть сантиметрову стрічку правою рукою за нульову поділку, а лівою - за середину. Підніміть лікті та розташуйте сантиметрову стрічку на грудній клітці так, щоб позаду вона проходила під нижніми кутами лопаток, а спереду по нижньому краю соскових кіл у хлопчиків і на рівні четвертого ребра у дівчаток (за умови розвиненої грудної залози - під нею). Опустіть лікті та з'єднайте кінці з правого боку від грудей, біля грудини. Під час фіксації стрічки порахуйте вголос до трьох. Число в місці з'єднання кінців стрічки показує окружність грудної клітки у спокійному стані.

3. Визначення окружності талії.

Окружність талії вимірюють так. Візьміть сантиметрову стрічку правою рукою за нульову поділку, а лівою - за середину й, визначивши з її допомогою найвужче місце тулуба між грудною кліткою й тазом, виміряйте окружність. Стежте за тим, щоб позаду й попереду стрічка була на одному рівні.

Для того щоб зробити висновок про свій фізичний розвиток, це вимірювання треба проводити кожні два місяці.

4. Визначення окружності плеча.

Окружність плеча визначається спочатку в напруженому, а потім у розслабленому стані. Зігніть руку, стиснуту в кулак, у ліктьовому суглобі і підніміть кулак до плеча. Іншою рукою візьміть стрічку за нульову поділку, накладіть на найбільш опукле місце двоголового м'яза (біцепса) так, щоб зверху й знизу вона була на одному рівні, і з'єднайте кінці на внутрішньому боці. Зафіксуйте показник. Потім, не знімаючи стрічки, опустіть руку вниз, розслабте м'язи й у тому самому місці зробіть другий вимір. Різниця між результатами першого й другого вимірів і характеризує розвиток м'яза (це так званий «розмах плеча»).

Дякую за перегляд презентації про показники фізичного розвитку підлітків та способи покращення фізичної форми






Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати